Na kole dětem: Cyklojízda republikou pro dobrou věc


Ve dnech 31. května - 10. června vyrazí Josef Zimovčák a peloton cyklistů na etapovou cyklojízdu z Ústí nad Labem až do Rouchovan. K tradiční jízdě republikou, jejíž hlavním cílem je získání finančních prostředků na pomoc a podporu onkologicky nemocných dětí, se může přidat každý, na kousek, jednu etapu nebo celou trasu. V pelotonu potkáte mnoho známých tváří a osobností. Hned na startu se přidají Prof. Pavel Pafko a Prof. Jan Pirk, určitě se také připojí bývalý badmintonista Petr Koukal, ultramaratonec Jirka Hledík a mnoho dalších. Na bezpečnost pelotonu bude po celé trase jako vždy dohlížet Policie ČR. Energii do žil účastníkům dlouhé cyklistické tour vlije kulturní program připravený v partnerských městech, kde bude peloton zastavovat.

Jedná se nejen o sportovní, ale také o společenskou událost. Lidé zjistí, jak je jednoduché udělat něco pro sebe a zároveň tím pomoci i někomu jinému. Rostoucí počet aktivních účastníků a podpora akce z řad známých a významných osobností svědčí o tom, že projekt, který přináší malým onkologickým pacientům možnost účastnit se rekondičních pobytů, má smysl.

Výtěžek z akce je využit na financování rekondičních pobytů dětí z celé republiky a léčených na onkologických klinikách v Praze, Brně, Ostravě a Olomouci.

Motto: "My, kdo máme štěstí, že jsme zdraví, musíme pomáhat těm, kdo ho mají méně".