Kde jsou u nás Cyklisté vítáni

14.07.2017

Zelenobílá značka Cyklisté vítáni a za ní stojící Nadace Partnerství je novým partnerem Cyklo Asistence. Tato dvoubarevná značka upozorňuje na turistické služby, které uspokojí specifické potřeby cykloturistů i ve větších skupinách. V označených zařízeních jsou samozřejmostí vhodné podmínky pro úschovu kol a základní nářadí na jednoduché opravy.

Podmínky se dále liší podle typu služby - ubytovací, stravovací, kempů a turistických cílů. U hotelů je to například nabídka snídaní, přespání na jednu noc, možnosti vyprání a usušení oblečení a výstroje. Restaurace poskytují také lehká jídla, včetně jednoho nesmaženého vegetariánského pokrmu, a vhodné neperlivé nápoje.

Úroveň označených služeb garantuje Nadace Partnerství, která zařízení pravidelně kontroluje. Mimo certifikaci Cyklisté vítáni koordinuje například síť Moravských vinařských stezek, Labskou stezku, Greenway Praha Vídeň a stezky EuroVelo na území ČR. Na stezkách pořádá cykloturistické akce pro veřejnost. Nejatraktivnější je seriál Krajem vína, který cykloturistům představuje celou vinorodou Moravu.