Do krajiny mezi Jevišovkou a vodní nádrží Dalešice

30.06.2017

Popis trasy:

Vyjíždíme z půvabného městečka Jaroměřice nad Rokytnou z náměstí po žluté značce směr Příštpo.

Od vchodu do zámeckého parku jedeme vpravo po silnici přes most nad Rokytnou s barokními plastikami, odkud nás žlutá značka vyvede vlevo z hlavní silnice kolem rodinných domků na polní cestu za město.

Po 2,5 km se za rozcestím Královec napojíme na silnici a podél řeky dojedeme do vesničky Příštpo. Odtud pokračujeme stále po silnici směr Rozkoš, která vede přes most nad Rokytnou a stoupáme až do Příštpockého lesa.

Na křižovatce Čtvrtá alej odbočíme vpravo na lesáckou cestu a dále podél oploceného Rozkošského lesa jemně zvlněným terénem na Lišný rybník a 2,5 km po modré značce ke zřícenině Bukovina a do Střelic.

Ze Střelic jedeme po silnici kopcovitým terénem do Roskoše a Biskupic, kde za kostelem sv. Martina odbočíme vlevo na zelenou a členitým terénem střídavě mezi poli a lesem dorazíme k Stinskému rybníku a do Hrotovic. Odtud přes Dalešice do obce Valeč a polní cestou do Dolních Vilémovic. Pak už po silnici přes vesničky Lipník a Boňov zpět do Jaroměřic.


Trasa: Jaroměřice nad Rokytnou - Příštpo - Lišný rybník - zříc. Bukovina - Střelice - Rozkoš - Biskupice - Stinský rybník - Hrotovice - Dalešice - Valeč - Dolní Vilémovice - Lipník - Boňov - Jaroměřice nad Rokytnou

Povrch: převážně silnice

Typ aktivity: cykloturistika

Cílové skupiny: rodina , senioři , aktivní

Zdroj informací a fotografií: ceskojede.cz