Smart technologie dobývají cyklistiku. Seznamte se s helmou, která vám zachrání život.


Co víc než ochranu hlavy může přinést chytrá helma cyklistovi, říkáte si asi. Nebudeme vás unavovat výčtem technologických pikantností a v úvodu zmíníme tu hlavní. Chytrá helma vám přivolá pomoc, pokud se vám při jízdě cokoli stane a upadnete do bezvědomí. Díky možnosti propojení helmy s asistenční linkou tak může být pomoc na cestě k vám během několika málo minut.

Klíčovým prvkem bezpečnostní přilby je bezesporu ochrana hlavy. Skelet helmy Livall je proto vyroben z moderních odolných materiálů nejvyšší kvality. Kromě tradiční ochrany hlavy při nehodě nabízí helmy všechny funkce cyklistického počítače - vestavěné světlo, ukazatele směru, diskrétně schované reproduktory, Bluetooth Handsfree i vysílačku, která propojí spolu jedoucí cyklisty.

Pokud na kole upadnete, senzor otřesů informuje okamžitě chytrý telefon a ten spustí odpočítávání. Jste-li v bezvědomí a nezrušíte tento krok na displeji, vyšle telefon na předem stanovený kontakt signál SOS s informací o vaší přesné poloze, kterou zjistí na základě GPS ze smartphonu. Stanoveným kontaktem nemusí být jen člen vaší rodiny, ale i non stop asistenční linka Allianz Assistance.


Vidět a být viděn

Kdykoli najedete coby cyklista na silnici, musíte být z důvodu bezpečnosti dobře vidět. Kromě reflexního oblečení je od podvečerních hodin nezbytné jasné osvětlení. To zajišťují dnes nejčastěji LED svítilny, které lze připnout na sedlovou trubku, případně pomocí pásku na nohu či ruku cyklisty. Obě nové přilby Livall mají v zadní části skeletu 8 vysoce svítivých LED diod, které lze aktivovat pomocí přiloženého ovladače připnutého na řídítkách kola.

Kromě osvětlení obsahují přilby Livall také směrová světla, neboli blinkry. Pro každý směr jsou vyhrazeny 3 LED diody, které blikají na základě pokynu ze stejného dálkového ovladače.

Pokud se chcete nechat motivovat při jízdě hudbou, nejlepším způsobem je využití přehrávání z mobilního telefonu či klasických Bluetooth reproduktorů. Přilby Livall mají proto vestavěné stereo reproduktorky a uživatelé tak mohou bezdrátově a diskrétně poslouchat pomocí rozhraní BlueTooth hudbu z mobilního telefonu.Kromě reproduktorů mají přilby Livall také integrovaný mikrofon, který umožňuje uskutečňovat za jízdy bezpečné telefonní hovory a pomocí Bluetooth komunikace dvou telefonů lze handsfree využít také jako vysílačky mezi dvěma cyklisty.Úspěch v uživatelském hodnocení

Mobilní aplikace LivallRiding, která je zdarma dostupná k chytrým přilbám Livall, také bodovala na letošním ročníku soutěže AppParade. Letošního ročníku se zúčastnily také dvě vybrané aplikace původem ze zahraničí, jejichž lokalizaci do češtiny zajišťují místní týmy spjaté s dovozci. Jednou z nich byla aplikace LivallRiding, jež je určena pro chytré cyklistické přilby Livall, a kterou diváci v pražském kině OKO ocenili v přímém hlasování na základě prezentací druhým místem.


Výhradním dovozcem helmy Livall je brněnská společnost Satomar.